2019 PLAYER AUCTION

           
ROUND OPPONENT   TEAM      PLAYER TEAM OWNER
           
1 PEEL THUNDER   LEAGUE Nathan Alexandre James Yem
  SATURDAY 6 APRIL   RESERVES Conal Lynch Paul Murray
           
2 CLAREMONT   LEAGUE Rudy Riddoch Caffieri/Bempascuito
  SATURDAY 13 APRIL   RESERVES Dean Munns Barry Davis
           
3 SOUTH FREMANTLE   LEAGUE Aaron Black Caffieri/Bempascuito
  SUNDAY 21 APRIL   RESERVES Aiden Lynch Blake Wilhelm
           
4 SWAN DISTRICTS    LEAGUE Michael Lourey Murray Pell
  SATURDAY 27 APRIL   RESERVES Jacob Turner Murray Pell
           
5 EAST FREMANTLE   LEAGUE Laine Rasmussen  Darrell Kent
  SATURDAY 4 MAY   RESERVES Slade  Hawkins Caffieri/Bempascuito
           
6 PERTH   LEAGUE Shane Nelson Caffieri/Bempascuito
  SATURDAY 18 MAY   RESERVES Conan Lynch Paul Murray
           
7 PEEL THUNDER   LEAGUE Mitchell Peirce Murray Pell
  SATURDAY 25 MAY   RESERVES Tom Boyes  Caffieri/Bempascuito
           
8 EAST PERTH      LEAGUE Tyler Keitel Andrew Burbuzza
  MONDAY 3 JUNE   RESERVES Tom O'Donnell Andrew Anderton
           
9 WEST COAST EAGLES   LEAGUE Ben King Murray Pell
  SUNDAY 9 JUNE   RESERVES - -
           
10 BYE        
           
11 SWAN DISTRICTS   LEAGUE Tyler Keitel Andrew Barbuzza
  SATURDAY 22 JUNE   RESERVES Lachlan Johns Murray Pell
           
12 SUBIACO   LEAGUE Zac Guadagnin Blake Wilhelm
  SATURDAY 29 JUNE   RESERVES Nathan Murray Andrew Barbuzza
           
13 PERTH   LEAGUE Trent Manzone O'Donnell Lawyers
  SATURDAY 6 JULY   RESERVES Liam Tedesco James Yem
           
14 WEST COAST EAGLES   LEAGUE Keegan Knott James Yem
  SATURDAY 13 JULY   RESERVES    
           
15 EAST PERTH   LEAGUE    
  SATURDAY 20 JULY   RESERVES    
           
16 BYE        
           
17 EAST FREMANTLE   LEAGUE    
  SATURDAY 3 AUGUST   RESERVES    
           
18 CLAREMONT   LEAGUE    
  SATURDAY 10 AUGUST   RESERVES    
           
19 SUBIACO   LEAGUE    
  SATURDAY 17 AUGUST   RESERVES    
           
20 SOUTH FREMANTLE   LEAGUE    
  SATURDAY 24 AUGUST   RESERVES